Miesto na stretávanie sa, zdieľanie a realizáciu nápadov

Komunita
100

Komunitný priestor Napríklad je miesto, ktoré ponúka ľuďom so skúsenosťou s duševným ochorením priestor pre ich nápady, talenty, iniciatívu a podporu, ak ju na ich realizáciu potrebujú. Sám o sebe je tento priestor prázdny, náplň a zmysel mu dávajú ľudia, ktorí do neho svojimi nápadmi a aktivitou prispievajú.

Samozrejme, že by sme vedeli ten priestor naplniť aj sami a určite by to boli aktivity, o ktorých by sa dalo povedať, že sú kreatívne, podporujú rozvoj, sebestačnosť a sú odborne vedené. To ale vôbec nie je náš zámer. Náš zámer je vytvoriť len priestor – pre nápady podporujúce a inšpirujúce ostatných a ponúknuť podporu tým, ktorí ju na ich realizáciu budú potrebovať. Priestor pre zotavenie.

Nevieme teda, či tam bude napríklad angličtina s Evou, stretnutie podpornej skupiny príbuzných, kynologický krúžok, šachový turnaj, alebo tam bude skúšať kapela.

Čo ale vieme určite, je to, že to bude priestor plný podpory, zdieľania skúseností, inšpirácie a vzájomnosti. Že to bude priestor pre zažitie nových rolí, vzťahov, príležitostí a predovšetkým  prijatia. Že to bude zmysluplný priestor pre realizáciu nápadov.

Napríklad toho vášho.

Momentálne nám pandémia ochorenia covid- 19 nedovoľuje stretnúť sa osobne, to však neznamená, že tento priestor nebude existovať. Kto chce, cestu nájde a našou cestou ku komunitným stretnutiam bude práve online priestor. Aspoň kým nebude bezpečné vyjsť do mesta a stretnúť sa. Znie to náročne? Verte nám, že nie je. Robíme všetko pre to, aby priestor Napríklad bol jednoducho prístupný a nemali ste ťažkosti i keď nie ste technický typ. Všetky informácie vám ponúkneme a v prípade potreby pomôžeme všetko nastaviť. Stačí vám počítač, alebo smart telefón a môžeme sa spolu podieľať na tvorbe zmysluplného priestoru na komunitné stretnutia.


Máte otázky? Napíšte nám a radi vám všetko priblížime.


0 Comments

Pridaj komentár

Avatar placeholder

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *